RABASOVA GALERIE RAKOVNÍK1677
trio d´archi di praga
Heroldova síň
19. ledna 2006 v 19.30 h
Pavel Prantl – housle
Oldřich Smola – viola
Pavel Chovanec – violoncello
     
umělecký vedoucí Pavel Prantl

  Program:  
J. K.Vaňhal – Divertimento D dur (allegro, menuetto, adagio, menuetto, allegro   )
M. Jíra – Sonatina (Giocoso, Quasi corale, Introduzione e Fuga)
J. Haydn – Trio G dur (Allegretto ed innocente, Presto)

  Přestávka  
L. van Beethoven – Serenade op. 8   (Marcia.Allegro, Adagio, Menuetto. Allegretto, Adagio.Scherzo, Allegretto alla Polacca, Andante quasi Allegretto.Allegro, Marcia. Allegro)

     Tento významný český komorní soubor účinkuje pod tímto názvem od roku 1983, v tomto obsazení od roku 1997. Doplňuje slavnou tradici komorní hudby v Čechách udržovanou zejména smyčcovými kvartety. Absence jednoho nástroje umocňuje interpretační náročnost tohoto souboru proti kvartetu, že se s ní soubor hravě vyrovnává dokázal při koncertech v Čechách a především na koncertních turné ve Španělsku, Německu, Polsku, Holandsku a Itálii. Vystupuje též s renomovanými klavíristy (S. Bogunia, R. Omrod). V srpnu 2003 na zájezdě v Japonském Tokiu s japonskými klavíristy v klavírních kvartetech R. Schumanna a W. A. Mozarta a kvintetu Pstruh F. Schuberta.
Pavel Prantl – umělecký vedoucí – HOUSLE
     se narodil v Sušici, začal hrát v sedmi letech, v jedenácti uskutečnil svou první nahrávku pro Český rozhlas Je držitelem první ceny v Beethovenské houslové soutěži. Po studiu na kroměřížské konzervatoři a mistrovské škole v Praze získal první cenu na houslové soutěži B. Martinů, Národní houslové soutěže a bronzové medaile O. Ševčíka. Slavil úspěchy na místě sólového houslisty v Singapuru a Hong Kongu, České filharmonii, či Pražského rozhlasového orchestru. Získal Grand Prix du Disque za interpretaci sólového partu houslových koncertů A.Bendy a K. Stamice. Je uměleckým vedoucím Komorního orchestru pražských filharmoniků.
Oldřich Smola – VIOLA
     vystudoval pražskou Konzervatoř i HAMU. Je držitelem první ceny v soutěži H. Karajana z roku 1972. Působil v České filharmonii, Státní opeře, nyní hraje v Symfonickém orestru hl. m. Prahy FOK.
Pavel Chovanec – VIOLONCELLO
     vystudoval Konzervatoř pražskou a moskevskou v oboru violoncello a dirigování. Jako sólový violoncellista Západočeského symfonického orchestru v Mariánských Lázních interpretoval sólové party ve skladbách A.Dvořáka, J.Suka a D.van Goënse. Prošel a řadou komorních souborů, z nichž většinu sám založil (Slavíkovo trio, Continuo di Praga, smyčcové kvarteto ARCO, Cello Duo Chovanec, Sinfonici da camera – Praga), vyučuje, spolupracuje s Českým rozhlasem.