RABASOVA GALERIE RAKOVNÍK152
Václav Hvězda
LIDÉ a lidičky
Výstavní síň na radnici
24. února–27. března 2022
vernisáž 24. února 2022 v 16.00 h
     Václav Hvězda, narozen 3. ledna 1942
     
     K fotografii jsem se dostal v devíti letech tím, že jsem se snažil napodobit svého staršího bratra, který už v tomto oboru něco znal.
     Mým prvním fotoaparátem byl BOXTENGOR na formát 3×4 a s tím jsem fotil hezkou řádku let. Co se zaměření týče, tak mohu říct, že fotím vše a že fotím rád, ale ne za každou cenu. Ve fotografii není důležité být vždy první, ale vždy se snažit odvést solidní výsledek. A to je i takovým mým fotografickým krédem.
     V šedesátých letech jsem preferoval letectví, parašutismus a hudbu. Zlom nastal okolo roku 1973, kdy jsem objevil kouzlo chalupaření a soboty a neděle jsem trávil na chalupě a ne na letišti nebo na koncertech. Přelidněnou Berounku jsem vyměnil za divokou Střelu. Začal jsem se tedy více věnovat krajinářské fotografii a přes ní jsem přešel k fotografii vesnice minulé i přítomné a k lidem, kteří zde žijí.
     Členem fotoklubu AMFORA jsem od jeho založení a věřím, že s ním oslavím jeho šedesáté výročí. Za léta prožitá s fotoaparátem jsem k fotografii získal nejen lásku, ale i úctu a pokoru.